Як посадити насіння брокколі

Цікаво, як посадити насіння брокколі? Ми розглянемо все: від основ посадки насіння брокколі до догляду за ними після посадки та поширених проблем під час вирощування брокколі з насіння.

Насіння брокколі зазвичай починають вирощувати в приміщенні в горщиковій суміші, але також можна висаджувати безпосередньо в ґрунт на вулиці. Посійте насіння на глибину ¼ дюйма (5 мм) і підтримуйте ґрунт вологим. Насіння проростає найшвидше при температурі приблизно 80°F (26°C), але може прорости при температурі ґрунту нижче 10°F (4°C), якщо висаджувати його на відкритому повітрі. Насіння брокколі зазвичай проростає приблизно за тиждень у вологому ґрунті кімнатної температури.

Давайте зануримося в те, що вам потрібно знати про посадку цих чудових зелених квітів.

Основи того, як посадити насіння брокколі

Вирощування брокколі – це простий процес, який можна робити як навесні, так і восени. Для початку вам знадобляться деякі базові матеріали: пакети з насінням, грунт для горщиків, контейнери або піддони з дренажними отворами та щось для поливу рослин.

Посадка в приміщенні ідеально підходить, якщо ви хочете дати перевагу своїм рослинам перед тим, як пересадити їх на вулицю в сад. Розсада брокколі добре пересаджується, і ви можете легше контролювати відстань між рослинами за допомогою пересадки на відміну від прямого посіву .

Висаджувати насіння брокколі потрібно досить рано, щоб рослини встигли дозріти до настання спекотної погоди. Для дозрівання більшості сортів брокколі потрібно близько 3 місяців (від дати пересадки), тому насіння брокколі зазвичай висаджують у лютому-березні.

Почніть із заповнення контейнерів або лотків землею для горщиків і додавання 2-3 насіння в контейнер , закопуючи їх у ґрунт приблизно на 1/4 дюйма . Розмістіть лотки в світлому місці з температурою від 65°F до 80°F (18°C – 26°C) і підтримуйте ґрунт вологим.

Слідкуйте за появою паростків. У міру зростання паростків обріжте ножицями слабші паростки, залишаючи тільки найсильніші сіянці. Коли прийде час пересаджувати на вулицю, переконайтеся, що кожна рослина має принаймні чотири листки, перш ніж перенести їх на постійне місце проживання на грядку.

Виберіть місце для посадки на сонці. Висаджуючи рослину безпосередньо на грядку або горщик, викопайте для кожної розсади невеликі ямки глибиною близько 2 дюймів. Обережно поливайте після посадки, поки весь бруд не буде виглядати рівномірно вологим, але не надто насиченим.

Брокколі — це прохолодний сезонний овоч , тобто він віддає перевагу м’якій погоді та найкраще підходить під час плідних сезонів весни та осені. Оптимальна температура вирощування для дозрівання рослин брокколі становить 60-65°F (15-18°C).

Активно доглядайте за рослинами брокколі, регулярно прополюючи навколо них бур’яни, проріджуючи будь-які перенаселені ділянки (не більше чотирьох-п’яти на квадратний фут) і підживлюючи раз на два тижні збалансованим овочевим добривом. Крім того, стежте за рівнем вологості ґрунту – він ніколи не повинен бути повністю сухим або надмірно насиченим/багнистим.

Як посадити насіння брокколі в кімнаті для подальшої пересадки

Посадка насіння брокколі в приміщенні для подальшої пересадки — чудовий спосіб швидко почати вегетаційний період. Важливо почати вирощувати розсаду в теплому, сонячному місці, наприклад, на вікні, що виходить на південь, або вирощувати на світлі. Для початку вам знадобиться ґрунт, спеціально розроблений для початкового насіння, і торф’яні горщики або інші біологічно розкладані контейнери.

Почніть із заповнення кожної ємності вихідною сумішшю для насіння та злегка змочуванням її водою. Потім зробіть невеликі поглиблення у верхній частині кожного горщика за допомогою пальця або олівця, перш ніж опустити два-три насіння брокколі в кожен. Засипте їх землею, щоб їх було ледве видно, а потім обережно збризніть їх водою з пульверизатора. Розмістіть контейнери в місці, яке отримує принаймні шість годин сонячного світла на день, і тримайте їх рівномірно вологими, але не мокрими протягом періоду проростання, який може тривати від п’яти до десяти днів залежно від температурних умов.

Коли у вас з’являться паростки брокколі, проріджуйте всі переповнені горщики, щоб у кожній ємності залишалася лише одна здорова рослина; це допомагає забезпечити достатньо місця для росту коренів під час перебування в приміщенні перед пересадкою на вулицю на грядку, коли мине вся небезпека заморозків. Під час пересадки на відкритому повітрі обов’язково виберіть ділянку, яка отримує повне освітлення сонцем (шість годин на день), і внесіть трохи компосту в ґрунт перед посадкою, оскільки це допоможе забезпечити необхідні поживні речовини, необхідні для оптимального росту з часом, а також покращить дренажні можливості, якщо це необхідно.

Доглядаючи за своїми щойно висадженими рослинами брокколі, важливо пам’ятати, що їм потрібен постійний рівень вологи протягом вегетаційного періоду, особливо при високих температурах. Обов’язково перевіряйте щодня і за потреби рясно поливайте; додавання мульчі навколо рослин також може допомогти зберегти вологу, водночас пригнічуючи бур’яни. Крім того, удобрюйте кожні кілька тижнів згідно з інструкціями на упаковці, а також негайно видаляйте пожовкле листя, щоб решта листя залишалася міцною та здоровою протягом усього періоду збору врожаю. При належному догляді не повинно виникнути проблем зі збиранням гарних головок свіжої домашньої броколі влітку.

У приміщенні ви можете захопитися своїм садом, посіявши насіння брокколі – забезпечивши міцні рослини для подальшої пересадки. Щоб забезпечити успішну пересадку пізніше, важливо враховувати різні чинники при посадці насіння брокколі на відкритому повітрі.

Як посадити насіння брокколі на відкритому повітрі в саду

Посадка насіння брокколі на відкритому повітрі в саду – чудовий спосіб насолодитися свіжими домашніми овочами. Перш ніж почати, переконайтеся, що у вас є потрібні матеріали: якісний ґрунт і компост або гній, добриво, вода і, звичайно, насіння брокколі. Також важливо вибрати місце з великою кількістю сонячного світла і хорошим дренажем.

Щоб почати висаджувати насіння брокколі на відкритому повітрі в саду, почніть з підготовки ґрунту. Додайте трохи компосту або гною, щоб покращити рівень родючості, а також дренаж. Коли ви це зробили, настав час садити. Посадіть кожне насіння приблизно на дюйм вглиб землі та рівномірно розподіліть їх (приблизно на відстані 4-6 дюймів). Після посадки ретельно полийте, щоб все насіння було належним чином зволожене для проростання.

Щоб забезпечити оптимальний ріст, важливо регулярно поливати посіяне насіння, особливо в жарку погоду, коли їм потрібно більше зволоження. Ви також можете використовувати мульчу навколо кожної рослини, яка допоможе зберегти вологу та одночасно придушити бур’яни. Добриво раз на два тижні забезпечить додаткові поживні речовини для оптимального росту; тільки будьте обережні, щоб не переборщити, оскільки занадто багато добрив може спричинити опіки листя на ніжних рослинах, таких як брокколі.

Коли ваші рослини виростуть досить великими, вони повинні бути готові до збирання – зазвичай протягом 60-90 днів після посадки залежно від сорту та кліматичних умов. Щоб зібрати врожай, просто відріжте головки, коли вони досягнуть бажаного розміру (зазвичай 6-8 дюймів у поперечнику), а потім видаліть листя, що залишилися, перш ніж відразу зберігати або вживати в їжу. Насолоджуйтесь смачними домашніми овочами.

Після посадки насіння переконайтеся, що воно отримує достатню кількість вологи для сприяння здоровому росту. При правильному догляді ви незабаром матимете у своєму саду процвітаючий урожай брокколі. Далі ми обговоримо, як доглядати за тими щойно посадженими насінням брокколі, щоб вони процвітали.

Догляд за насінням брокколі після посадки

Після посадки за насінням брокколі потрібно забезпечити належний догляд, зокрема воду, сонячне світло, поживні речовини та температуру, щоб вони виросли у здорові рослини. Правильний догляд передбачає забезпечення достатньою кількістю води, сонячного світла, поживних речовин і температури.

Брокколі потребує приблизно 1-2 дюймів води на тиждень протягом періоду вегетації. Найкраще поливати з рівня землі, а не згори, щоб не намочити листя, оскільки це може сприяти розвитку грибкових захворювань.

Брокколі віддає перевагу повному сонцю, але при необхідності витримає деяку тінь протягом дня. Прагніть до 6-8 годин прямого сонячного світла щодня протягом вегетаційного періоду. Удобрюйте брокколі кожні 2-4 тижні універсальним садовим добривом відповідно до інструкцій на упаковці. Забезпечте насіння брокколі достатньою кількістю вологи та сонячного світла, щоб вони могли правильно рости. Поширені проблеми при вирощуванні брокколі з насіння можуть включати шкідників або хвороби, недостатній рівень живлення в ґрунті, неправильну практику поливу тощо; тому важливо уважно стежити за своїми рослинами, поки вони розвиваються.

Поширені проблеми при вирощуванні брокколі з насіння

Під час вирощування брокколі з насіння є кілька типових проблем, на які слід звернути увагу. По-перше, це неправильна глибина посадки. Якщо посадити занадто глибоко, насіння може не прорости або для цього знадобиться більше часу, ніж зазвичай. Важливо стежити за тим, щоб ґрунт не був надто ущільнений і був политий перед посадкою. Надто дрібна посадка також може спричинити проблеми з проростанням, якщо насіння не залишаються вологими.

Найбільш поширеною проблемою при вирощуванні розсади брокколі є відмирання. Це відноситься до грибкової інфекції, яка повністю вбиває молоду розсаду брокколі, коли вона дуже молода. Згасання зазвичай відбувається у формі стоншення стебла біля основи рослини, внаслідок чого розсада перекидається і гине. У старих саджанців грибкова інфекція може викликати судинне в’янення, при якому листя починає жовтіти і засихати.

Боротьба з грибковими захворюваннями починається з підготовки чистого місця для посіву. Відбілюйте вихідні матеріали для насіння, використовуйте свіжий мішок початкової суміші для насіння та купуйте насіння у високоякісної насіннєвої компанії . Підтримуйте ємності для посадженого насіння в теплі, поки насіння проростає, але знижуйте температуру, як тільки з’являться сходи. Оптимальна температура вирощування для дозрівання рослин брокколі становить 60-65°F (15-18°C). Зберігання розсади капусти при кімнатній температурі є запорукою розмноження та поширення грибкової інфекції.

Ще однією проблемою при вирощуванні брокколі є поганий дренаж у ґрунті. Поганий дренаж може призвести до загнивання коренів, що призведе до затримки росту та, зрештою, загибелі ваших рослин, якщо його не контролювати. Переконайтеся, що ваша грядка має хороший дренаж, додавши в неї органічні речовини, такі як компост або торф’яний мох перед посівом насіння.

Ще однією проблемою при вирощуванні брокколі з насіння є шкідники, зокрема попелиця та гусениці, які люблять гризти молоді рослини. Регулярно перевіряйте свої рослини на наявність ознак зараження та швидко дійте, якщо виявите присутність шкідників – видаліть їх вручну або скористайтеся інсектицидним мильним спреєм якнайшвидше, перш ніж вони поширяться далі по грядках.

Нарешті, надмірний полив може бути проблемою при вирощуванні брокколі з насіння – занадто багато води може заглушити маленькі паростки та завадити їм належним чином закріпитися в землі, що призведе до сповільненого росту або навіть загибелі молодих рослин. Слідкуйте за кількістю води, яку ви надаєте щодня (загальна вказівка ​​становить близько одного дюйма на тиждень) і не давайте занадто багато в посушливий час; це повинно допомогти уникнути проблем із надмірним зволоженням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *